Husqvarna YT48DXLS (48″) 25HP Kohler Lawn Tractor w/ Locking Differential
no reviews
save 33%
  • 38 people are viewing this right now
  • Inventory on the way
Estimated Delivery: May 16 – May 18
Description
  • 25HP/725cc Kohler KT740 V-Twin 4-Cycle OHV Engine
  • 48-Inch, fabricated steel ClearCut 3-blade mower deck
  • Tuff Torq® K46 Transmission
  • Automatic locking differential
  • 4 gallon fuel capacity
  • Ground speed: 5.5 mph forward/2.5 mph reverse
  • Front wheels: 16 x 6.5 in
  • Rear wheels: 20 x 10 in
  • 3-year consumer warranty
  • Model: 960430282
Customer reviews
0.00
Based on 0 reviews
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%